Kombinovani pogled Ravan pogled Prikaži kao stablo
HIDRAULIKA 753
toggle
HIDRAULIKA 753
27/11/2009 14:02
Kupio sam Bocat - model 753 pre pet godina. Godina proizvodnje je 1995 ili priblizno toj godini.Koristio sam ga za svoje potrebe i nisam uopšte imao nikakvih problema sa mašinom. Na njemu se nalaze hidraulični izvodi za priključke, ali ja do sada nisam koristio bilo kakav priključak. Ali sada bih trebao da iznajmim jedan prilkjučak i pre nego što to uradim , interesuje me da li postoji neki način da proverim da li je sve u redu ( prekidače , napred, rikverc i tome slično ). Ne bih voleo da uzmem priključak pa da posle naiđem na problem koji ne mogu da rešim. Da li imate neku ideju kako da proverim da li sve radi ?
RE: HIDRAULIKA 753
26/11/2009 16:45 kao odgovor na Milan Obradović.
Najbolji način da proveriš dodatke je da nabaviš par cevi i da ih priključiš. Prikači crevo i drzi ispod kofu zbog ulja koje će da se istisne. Da bi hidraulične pumpe stavio u pogon , pogledaj sa desne strane komadne table, tu se nalazi dugme za pumpe. Pritiskom na dugme jedna lampica će se upaliti. Na desnoj poluzi pomeri prekidač levo - desno da bi ulje počelo da curi. Kada pomeriš levo, ulje će cureti na jednu stranu , a kada pomeriš desno na drugu stranu. Počeće konstantno da curi ako po drugi put pritisneš na dugme na kontrolnoj tabli i obe lampice će se upaliti. Pritisni dugme i ulje će ponovo cureti iz jeden cevi, sve dok ponovo ne pritisneš dugme ...