Kombinovani pogled Ravan pogled Prikaži kao stablo
SAVETI
toggle
SAVETI
26/11/2009 12:32
Pozdrav svima,ja sam upravo kupiokombinirku CASE 580 C,koja je u pristojnom stanju i ima 4600 radnih sati .Do sada nikada nisam koristio kombinirku pa mi je potrebno par saveta.Moram da iskopam neka prilično velika borova stabla,jos uvek nemam osecaj do koje granice smem da opteretim hidraliku,da li je u redu da drzim povucene poluge i ako vidim da radi sporo i pod opterecenjem ?Da li postoji ugrađen regulator pritiska koji štiti pumpu od prevelikog opterećenja ?Koliko često treba da se menja filter za hidrauliku ?Na koliko obrtaja treba raditi motor u režimu rada ?Hvala svima !!!
RE: SAVETI
27/11/2009 10:14 kao odgovor na Ljupče Andrić.
Najbolje po Vas je da pre početka rada uradite mali servis i da zamenite sve filtere, antifriz, ulje u motoru i hidrol. Kada radite velike iskope na primer sa tvrdom zemljom morate imati veći broj obrtaja ( preko 2000rpm ). U slučaju da radite neke završne radove ili ravnjanje terena ne treba vam tolika snaga , ali u svakom slučaju taj osećaj dolazi sa iskustvom . Što se tiče velikih stabala najbolje je da upotrebite ruku za raskopavanje oko stabla i verovatno posle toga će vam biti lakše da izvučete stablo.....